Doprava a platba

Šperky Retofy jsou přepravovány společností Česká pošta a doručovány zpravidla následující pracovní den (týká se území ČR). Šperky Retofy jsou vloženy do dárkového balení a bezpečně zabaleny ve speciálních obálkách distribuovaných Českou poštou pro tzv. Cenné psaní. Zásilky větších rozměrů jsou posílány jako Cenný balík. Zásilky jsou pojištěny proti ztrátě a krádeži.

Ceny poštovného jsou uvedeny při objednávání zboží jednotlivě vždy podle výše uvedené ceny zásilky a výše pojištění.

Informace o dodání nebo stavu Vaší zásilky jsou dostupné následující den po dni podání zásilky k přepravě. Číslo Vaší zásilky Vám sdělíme na Vámi uvedený email.

Informace o pohybu zásilky je možno získat dvěma způsoby:

  • Sledujte zásilku v systému služby České pošty https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka

  • Nemáte-li přístup na internet, kontaktujte telefonní linku České pošty 954 40 66 99

 

Podle výše uvedené ceny zásilky pracovník České pošty zásilku buď doručí osobně na Vámi uvedenou adresu nebo adresáta vyrozumí o uložení zásilky na jeho dodací poště formou sms. Z tohoto důvodu je vhodné zadat při objednávání Vaše telefonní číslo.

Prodloužení úložní doby pro vyzvednutí poštovní zásilky odesílatelem

Na poště je zásilka standardně uložena 15 dní. Tato doplňková služba umožňuje, aby si odesílatel lhůtu pro vyzvednutí zásilky prodloužil na jeden měsíc. Prodloužit si lhůtu pro vyzvednutí zásilky může také adresát, ale jen v případě, že toto odesílatel předem nevyloučil.

 

Postup při přebírání zásilky

  • Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít. Na případnou pozdější reklamaci ohledně porušení obalu zásilky nemůže být brán zřetel.

  • Podle podmínek dopravce nelze zásilku před zaplacením rozbalit a překontrolovat.

  • Po rozbalení je nutné zboží pečlivě zkontrolovat, zda není poškozeno a objeví-li se závada, ihned nás kontaktovat.